http://ptrkelizavsil.dp.gov.ua
Головна сторінка | Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Єлизаветівська сіл/рада >> Новини
Рішення від 27 лютого 2018 року № 988 - 39 /VIІ Про погодження надання спеціального дозволу на користування надрами КП «Дніпроприродресурс»
Версія для друку Написати листа

У К Р А Ї Н А

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

ЄЛИЗАВЕТІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ПЕТРИКІВСЬКОГО РАЙОНУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ  СКЛИКАННЯ

 ПОЗАЧЕРГОВА ТРИДЦЯТЬ ДЕВЯТА  СЕСІЯ

 

    Р І Ш Е Н Н Я

 

Про погодження надання спеціального дозволу на користування надрами КП «Дніпроприродресурс»

 

01.02.2018 року сільською радою отримано документи від Державної служби геології та надр України (Держгеонадра) з додатками щодо погодження отримання підприємством КП «Дніпроприродресурс» спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення пісків Сотницької ділянки  Петриківського р-ну Дніпропетровської області.

Відповідно до п.9 Постанови Кабінету міністрів № 615 від 30 травня 2011 року «Про затвердження Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами»:

  • Для здійснення погодження орган, який видає дозвіл, не пізніше ніж протягом шести робочих днів з дати реєстрації документів надсилає їх копії у паперовому або електронному (шляхом сканування) вигляді органам, зазначеним в абзацах другому - четвертому цього пункту, та встановлює строк розгляду зазначених документів.;
  • За результатами розгляду документів, надісланих на погодження, органи, зазначені в абзацах другому - четвертому цього пункту, надають погодження, які у паперовому або електронному вигляді надсилають органу, який видає дозвіл.
  • У разі ненадання органами, зазначеними в абзацах другому і третьому цього пункту, позитивної або негативної відповіді щодо погодження за результатами розгляду на найближчій сесії (але у будь-якому разі не пізніше ніж через 90 календарних днів з дати отримання документів від органу з питань надання дозволу) вважається, що надання дозволу ними погоджено.

 

Розглянувши, в межах, наданих законом повноважень, матеріали звернення Державної служби геології та надр України  (Держгеонадра) щодо погодження надання  суб’єкту господарювання КП «Дніпроприродресурс» документу дозвільного характеру - спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону з метою геологічного вивчення пісків Сотницької ділянки на території Єлизаветівської сільської ради та створення Єлизаветівського кар’єру, сільською радою враховано інтереси громадян населеного пункту  , та Рішення Єлизаветівської сільської ради від 02 жовтня 2017 року №827  - 32/VII щодо відмови в наданні погодження.

Відповідно до пояснювальна записка з обґрунтуванням необхідності проведення геологорозвідувальних робіт на ділянці надр КП «Дніпроприродресурс» повідомляє що кінцевим призначенням видобутого піску є силікатне виробництво. Проте, згідно висновків ТОВ «Будівельна лабораторія», що складені на підставі випробувань в серпні 2017 року за Протоколом №294 від 04.08.2017 року - пісок на даній ділянці не відповідає ДСТУ Б.В.2.7-32-95 «Будівельні матеріали. Пісок щільний природній для матеріалів, виробів, конструкцій і робіт. Технічні умови» по зерновому складу – та непридатний для будівельних робіт.

Відповідно до інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно земельна ділянка площею 14,5 га, кадастровий номер 1223780800:03:904:0501, на якій планується геологічного вивчення пісків - має цільове призначення «землі транспорту», та згідно ст.67 Земельного Кодексу України може бути надана лише підприємствам, установам та організаціям залізничного, автомобільного транспорту і дорожнього господарства, морського, річкового, авіаційного, трубопровідного транспорту та міського електротранспорту для виконання покладених на них завдань щодо експлуатації, ремонту і розвитку об'єктів транспорту, а не для добування корисних копалин та геологічного вивчення пісків..

Проте, суб’єкт господарювання КП «Дніпроприродресурс» ЄДРПОУ 38199556 не є підприємством транспорту, і не може використовувати дану земельну ділянку з метою добування корисних копалин для силікатного виробництва.

Статтею 211 Земельного кодексу України передбачено, що громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність за порушення у сфері земельних відносин, серед яких невиконання вимог щодо використання земель за цільовим призначенням.

Отже, має місце виявлення в документах недостовірних даних щодо можливості використання Заявником земельної ділянки для геологічного вивчення пісків, що згідно п.19 Постанови Кабінету міністрів № 615 від 30 травня 2011 року «Про затвердження Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами» є підставою для відмови в наданні спеціального дозволу.

Всупереч  абз.2 підпункту 3 пункту 8 Постанови Кабінету міністрів №615 від 30 травня 2011 року «Про затвердження Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами» - Інформацію про ділянку надр, яка пропонуються для надання зазначеного дозволу - не розміщено Держгеонадрами у газеті "Урядовий кур'єр" та на своєму офіційному веб-сайті із зазначенням назви ділянки надр, її місцезнаходження, виду корисних копалин, виду користування надрами, початкової ціни продажу дозволу, адреси, за якою надсилаються заяви на отримання дозволу.

Таким чином будь які погодження надання спеціального дозволу на користування надрами несуть позаправовий характер.

 

Інтереси членів територіальної громади підлягають захисту в зв’язку з погіршенням екологічної ситуації та падіння рівня ґрунтових вод в свердловинах та колодязях помешкань в зв’язку з землерийними роботами в районі басейну річки Оріль.

Таким чином результати попередніх обстежень та технічних оцінок дають змогу отримати негативний висновок щодо порушення екологічного балансу в разі геологічного вивчення пісків Сотницької ділянки , що разом з невідповідністю поданих документів згідно ст.5 ЗУ «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» є підставами для  відмови  у  видачі  документа  дозвільного характеру.

Керуючись  нормами п.9 Постанови Кабінету міністрів № 615 від 30 травня 2011 року «Про затвердження Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами», ст.10 Кодексу Про надра, ст. 26, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з метою забезпечення конституційного права мешканців села на воду,

 

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Відмовити в погодженні отримання КП «Дніпроприродресурс» ЄДРПОУ 38199556 спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону з метою геологічного вивчення пісків Сотницької ділянки на території Єлизаветівської сільської ради Петриківського районну Дніпропетровської області ради поблизу села Єлизаветівка;
  2. Заборонити КП «Дніпроприродресурс» ЄДРПОУ 38199556 використовувати земельну ділянку площею 14,5 га, кадастровий номер 1223780800:03:904:0501 із цільовим призначенням «землі транспорту» не за цільовим призначенням та для геологічного вивчення пісків.
  3. Надіслати копію Рішення до Державної служби геології та надр України  (Держгеонадра).

 

  

 

 

Сільський голова                                                                      М.І. Голосний

                            

 

с. Єлизаветівка

 27 лютого  2018 року                                                                                           

 № 988    - 39 /VIІ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Версія для друку Написати листа
Про цей сайт | Запитання | Адміністратор